2. apollon
3. zahariada
4. mt46
5. barin
6. kvg55
7. sekirata
8. rosiela
9. varg1
10. avangardi
11. iw69
12. zvezdichka
13. blackpredator
14. planinitenabulgaria
2. shtaparov
3. wonder
4. leonleonovpom2
5. bojil
6. mt46
7. avangardi
8. dobrota
9. pantaleev
10. donkatoneva
2. metaloobrabotka
3. klklkl
4. radostinalassa
5. grigorsimov
6. mimogarcia
7. humanity21
8. lamb
9. siainia
10. hadjito



Лудото Коле пристига с "Ауди А-8" да раздава справедливост

Отец Тодор - един човек, посветил се на вярата и православието!!!
Лудото Коле изтеряса в Асеновград
Асеновград е особен град. Едва ли има поселище в страната, което да е така силно свързано с православието и гражданите му да са толкова стриктни миряни. Тук хората от векове са дарявали и строили храмове, създавали са традиции и един особен дух. Не случайно го наричат българският Йерусалим, не случайно Бачковската обител е на хвърлей място. Да, но последните години има нещастието да е в Пловдивска епархия, а тя се управлява от светиня му Митрополит Николай/Лудото Коле/, който отдавна се е утвърдил като виден „новатор” и открит чернокапец в симония, но и църквата, и държавата са принудени от години да го търпят и си мълчат пред безобразията му. Този път Лудото Коле се развихри в една от най-известните асеновградски църкви „Св. Богородица Благовещение”, известна и като Рибната църква.
В началото на месец февруари тази година, Негово високопреосвещенство Лудото Коле решава да овладее Рибната църква и да назначи втори свещеник в нея, без никакви аргументи. От 43/!!!/ години в нея служи известният в целия град отец Тодор, който е сътворил в името на Бога и миряните само добрини. За достойният си живот и служение отец Тодор е провъзгласен единодушно за почетен гражданин на гр. Асеновград. Чудесно, но популярността и обичта към други са греда в светото око на Лудото Коле и в началото на февруари той провожда в Рибната църква отец Стилиян – млад и неопитен свещеник, но за сметка на това е син на архиерейския наместник отец Йордан. Този отец Йордан е прелюбопитна фигура в местните църковни среди. На първо място е дългогодишен агент на Държавна сигурност с второ име агент Ганчо и на второ място е личен другар на самия гръмовержец владиката Николай. Това е достатъчно да бъде назначен в храма отец Стилиян, който е ръкоположен само преди 4 месеца. Поставената задача е недвусмислена – да бъде принуден отец Тодор да се оттегли от храма, на който е посветил половин век от живота си.
Но обхванатия от вселенска лудост Николай среща острата и недвусмислена съпротива на миряните от енорията, които не приемат категорично своеволията му. Започват едни грозни сцени, на които стават свидетели и националните медии/в предаването на Горан Благоев по БНТ широко е отразен проблема/, но всичко това не озаптява владиката. Отец Тодор е привикан в покоите на Лудото Коле и е подложен на унижения и тормоз, включително и това, че е заплашен от началника да му бъде свалено расото. Няколко дни по-късно на освещаването на храма „Св. Георги” в града се изтъпанва пловдивския владика с кавалкада от луксозни лимузини и подобаваща група мутри и заявява пред ошашавените хора: „Аз съм митрополита и няма да зачеркна подписа си.” Пред медиите певеца в храма открито го обвинява в симония при ръкополагането на свещеници. Миряните от Асеновград правят подписка до Патриарха с основно искане владиката Николай да бъде изправен пред църковен съд за злодеянията, които сътворява ежедневно. Подписката надхвърля 1 000 души.
Действията на миряните в града стимулират Лудото Коле да се развихри в негов неподражаем стил. На празника Преполовение той пристига отново в Асеновград с още по-внушителна свита и с влизането си в храма публично изгонва от него певеца, защото си позволил да говори срещу него по телевизията. След това циркът продължава в храма и Колето заявява: „Отец Тодор като почетен гражданин на Асеновград ще има допълнителни ангажименти/??!/ и във връзка с това аз назначавам трети свещеник /???/ в този храм.” Унижението на стария свещенослужител става пред очите на изпълнили храма хора, но владиката е предвидил недоволството и води със себе си дузина униформени и още толкова цивилни полицаи и за капак цели два екипа на СОТ, които сноват сред миряните да се грижат за скъпоценното тяло на окончателно обхванатия от Сатаната владика. Много ми е интересно какво би отговорила вътрешната министърка Бъчварова на въпроса всичко ли са свършили полицаите в Асеновград, та трябва цял взвод да охранява скъпоценния митрополит?! В подписката хората пишат на владиката: „В момента се противопоставят християни срещу християни. Кому е нужно това?Ще опустее храмът. Голяма част от миряните ще се насочат към други църкви в града, а останалите няма да стъпят повече в храма. Ще спре потокът от миряни от цялата страна. Ще секнат помощите, хората се заканват и лев повече да не се дари. Ще се разтури единствения четиригласен църковен хор в града почти на 80 години.”
Нищо обаче не възпира Лудото Коле. На Преполовение обявява, че в храма вече ще служи и трети свещеник – отец Никола и че досегашната практика за пренасяне на чудотворната икона до Бачковския манастир с литийно шествие е неправилна и трябва вече да се извършва с … охранителна фирма. След това се разпорежда иконата да бъде запечатана с лепенки и кара тримата свещеници, заедно с настоятелството да се подпишат на тях. „Никой няма право да я отваря без да се съберат всички заедно” – гърми гласът на Лудото Коле пред ошашавените миряни в Рибната църква. На забележката, че това което прави е светотатство Лудото Коле отговаря недвусмислено: „ Зад мен е Бога, държавата в лицето на областния управител г-н Димитров и истината. Трябва да се знае в епархията кой кара влака!”. И се възкачва на подареното му от неговия другар Гочиту Гергов „Ауди А – 8” и отлита към следващите си подвизи.
Това е, драги читатели, това се случва от години в Пловдивската епархия и няма земна сила, която да озапти един напълно превъртал владика. При посещението ми в Асеновград хората споделиха, че са объркани как да реагират, когато в храма, наглед чинно спазващият правилата на Богуслужението Николай изведнъж превърта и започва поредното шоу…. Не знаех какво да им отговоря, но съм напълно убеден в следното: С мили и кротки християнски протести срещу един напълно откачил владика няма да стане! Зад лудостта му стоят тези, които го избраха неканонично за водител на Богуспасяемата Пловдивска епархия, а те са Държавата и Синода. Не ме интересува дори, че Лудото Коле е от котилото на Държавна сигурност, но това че все още го търпят е срам, много голям срам за Светото ни православие. И се надявам, че ще дойде светлия ден, когато насилствено бъде залят с катран, овалян в перушина и прогонен от епархията. Това е – истинската вяра е това!
Тагове:
В лоното на Държавна сигурност - част 2
ТОЧКА...!!! ИЛИ ДО ДУПКА...!!?
10 години членство на България в ЕС и р...
Всички американски офицери са на антидеп...
Още с първите си стъпки СДС започна атака срещу църквата- бика "комунистическа, разцепи я на два синода, вкара над 1000 секти- за да унищожи Правосллавието Спрете се!
2. Чара с Чар в блогарите
3. Медиапул
4. Промените 89
5. Е - вестник
6. Гласът на жабата
7. Декомунизация
8. в-к Дневник
9. блиц
10. Бивол
11. Големият Живко Желев
12. Блога на Милен Радев
13. сайт Държавна сигурност
14. Пловдив 24
15. Разузнаване
16. Радио Пловдив
17. П О Т
18. Марица - Пловдив
19. П. Симеонов - документи
20. Пловдив Утре
21. ЦИК - Избори
22. ЕСК
23. Пловдив-онлайн
24. Трафик-Пловдив
25. 24 часа
26. СПОРТАЛ
27. VBOX 7
28. ФАКЕЛ - Р. Леонидов